Balsu skaits

77

Kategorija: Vides pieejamības uzlabošana

Reģions: Zemgale


Projekta idejas apraksts:

Biedrība popularizē un nodot nākamajām paaudzēm seno amatu specifiku un burvību. Vēlamies radīt publiski pieejamu mūsu dzīvās uguns cepļa apkārtni lai tas būtu drošs un acīm baudāms visiem interesentiem ar iespēju izzināt un piedalīties dedzināšanas procesos pavadot laiku lauku vidē. Šis ceplis tiek kurināts ~12h, procesa rezultātā tiek iegūti ikdienā lietojami keramikas trauki un suvenīri.  Projekta ietvaros tiktu labiekārtota cepļa apkārtne un nojume virs tā, izveidoti informatīvi plakāti par kurināšanas procesiem un veidiem, vēsturi. Kā arī izveidota meža atpūtas vieta pie cepļa blakus dīķim, kur smelties dabas iedvesmu. Ceplim ir dots vārds Juliuš, kas cēlies no biedrības biedru dzimtas vecvecākiem latgales keramiķa Juliana Zagorska.

Vieta, kur realizēs:

Ķieģeļceplis, Tome, Ogres nov., Lv-5020


Kādu problēmu atrisinās?:

Radīsim kopā drošu un izglītojošu vidi, lai atstātu mantojumu par senajiem arodiem nākamajām paaudzēm. Veidosim vidi, kas uzzrunās arī jauniešus un mudinās apgūt praktiskas lietas un būt dabā.

Projekta izmaksas:

10000


Projekta termiņš:

2024-02-01 - 2024-10-31


Adrese vai GPS koordinātas:

Uguns ceplis Juliuš atrodas Tomē, Ogres nov. vēsturiski šeit atradās viena no pirmajām ķieģeļu rūpnīcām jau Ulmaņlaikā. Arī vēsturiskais māju nosaukums ir saglabājies- "Ķieģeļceplis". Vieta atrodas Tomes mežu un dīķu ieskautā ainavā.